Vánoční osvětleníVánoční osvětlení je neodmyslitelnou součástí Vánoc. Při výběru vánočního osvětlení myslete na to, že osvětlení musí být kvalitní a bezpečné. Doporučuje se nakupovat vánoční osvětlení ve specializovaných obchodech a e-shopech, kde Vám vyškolený personál poradí v rámci celého svého sortimentu. Před nákupem vánočního osvětlení si dobře promyslete, která místa chcete ozdobit. Nejdůležitější je stanovit si, zda osvětlení chcete použít do interiéru nebo exteriéru. Venkovní světla mají mnohonásobně lepší izolaci, a bez obav vydrží zimní počasí.

Vánočnímu osvětlení již dnes vévodí LED diody. LED diody mají životnost až 50.000 hodin a jejich velkou výhodou je možnost volby barvy světla. Pomocí počítačového programu může být ze základních barev – červené, modré a zelené namícháno až 16 milionů různých barev.

Mezi oblíbená vánoční osvětlení venkovních prostor a stromků patří venkovní LED řetězy, venkovní LED krápníky, venkovní LED sněžení. A aby toho na výběr nebylo málo, můžete si zvolit mezi stálesvítícími a blikajícími variantami. Do vnitřních prostor, ať už komerčních nebo bytových, jsou vhodné interiérové LED řetězy a interiérové LED závěsy. Vánoční osvětlení můžete doplnit dalšími světelnými dekoracemi.

Řešíte, jak nejlépe vytvořit vánoční atmosféru u Vás doma?

Kromě figurek, adventních věnců a dalších dekorací Vám pomůže dotvořit tu správnou vánoční náladu typické vánoční osvětlení. Nejvhodnější pro tyto účely je osvětlení s LED technologií, která spoří elektrickou energii a díky drobným diodám skutečně dýchá vánočním ovzduším. Milovníci klasiky si na trhu mohou pořídit klasické žárovkové světelné dekorace. Osvětlení s LED světelnými zdroji bývá dražší, ale má řadu výhod, mezi něž patří již zmíněná úspora elektrické energie, a také dlouhá životnost LED diod.

Pro výzdobu rodinných domů a zahrad, pergol a smrčků na zahradě můžete využít nepřeberné množství světelných dekorací. V nabídce jsou různé vánoční řetězy, vánoční krápníky, vánoční sněžení (světýlka, která věrně imitují padající sníh), vánoční závěsy, vánoční svítící hvězdy a vločky. Všechna tato osvětlení se vyrábí ve dvou verzích – stále svítící a blikající. Každý si může vybrat dle svého přání, fantazii se meze nekladou. Tyto vánoční dekorace jsou vhodné i k použití pro komerční účely, výzdoby restaurací, kaváren, obchodů, ulic, parků aj.

Pro použití vně domu či bytu jsou vhodná interiérová vánoční osvětlení, LED vánoční řetězy, krápníky, závěsy a další dekorativní světelné předměty – třeba působivé a roztomilé keříky a větvičky, které pěkně doplňují klasické osvětlení a mohou tak zpříjemnit atmosféru i mimo vánoční čas.

Nejčastěji používaným typem vánočního osvětlení jsou vánoční řetězy, které se hodí zejména k dekorování vánočního stromku, oken a balkónů. Své zastánce mají i vánoční krápníky neboli rampouchy, které můžete různě kombinovat. Využití naleznou zejména na štítech domů.

Jak je patrné, vánoční osvětlení skýtá mnoho různých podob, je skutečně z čeho vybírat. Stačí si vytvořit vizi, jaké dekorace se vám líbí, a z rozličných prostředků na trhu už se snadno splní váš sen.

Úterý, 13 září, 2011 Nezařazené